KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14941026

nr 1494 1026

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Hus vid kust. Signerad. Olja på pannå, 30x67 cm, yttermått inklusive ram: 39x77 cm

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 3 oktober 2022
kl 18:43:16

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson